Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopravní nehoda na silnici I/48 
Poměrně velký únik motorové nafty v důsledku dopravní nehody řešili hasiči ve čtvrtek 8. ledna odpoledne na silnici I/48 u Nového Jičína. Při kolizi vozidla Ford Focus a nákladního automobilu Mercedes došlo k úniku přibližně šesti set litrů motorové nafty na vozovku.
Dopravní nehoda se obešla bez zranění a tak hlavním úkolem přivolaných hasičů ze stanice Nový Jičín bylo zabránit úniku paliva do půdy. Vzhledem k velikosti naftové skvrny na vozovce, která dosahovala délky zhruba 200 až 300 m, byli na místo povoláni také pracovníci Správy silnic Moravskoslezského kraje ze střediska v Novém Jičíně. Na likvidaci úniku bylo použito asi 100 kg sorbentu, pomocí kterého byla nafta z vozovky odstraněna. Likvidace následků nehody probíhala za účasti pracovníka Povodí Odry a zástupce referátu životního prostředí Městského úřadu v Novém Jičíně. Na místě zásahu byl mimo jiné nasazen speciální sorbentový kontejner, který je ve výbavě hasičské stanice Nový Jičín od poloviny loňského roku.

Požár filtrační jednotky svařovacího stroje v Kopřivnici 

Ve čtvrtek 8. ledna byl na operační středisko hasičů nahlášen požár ve firmě Brose CZ v Kopřivnici. Po příjezdu hasičů na místo požáru bylo zjištěno, že došlo k požáru odsávání svařovacího stroje. Požár byl likvidován pomocí tří práškových a jedním sněhovým hasícím přístrojem. Dále byla filtrační jednotka prozkoumána termokamerou, kterou bylo zjištěno, že se v odsávání svařovacího stroje nenachází žádná další ohniska požáru. Na místo požáru se dostavily jednotky Tatra Kopřivnice, SDH Kopřivnice, HZS ze stanice Nový Jičín a SDH Kopřivnice – Vlčovice. Příčina požáru byla technická závada na filtrační jednotce laserového svařovacího stroje. Majitelem byla škoda vyčíslena na 200 tisíc

                                          
                     

Dopravní nehoda Fulnek - Kujavy

Ve středu 13. ledna krátce po sedmé hodině ranní byla na SOPIS Frýdek – Místek ohlášena dopravní nehoda na silnici I/47 u obce Kujavy. Na namrzlé vozovce se postupně srazilo pět osobních automobilů, které zablokovaly celou vozovku. Při dopravní nehodě byla jedna osoba transportována do zdravotnického zařízení se středně těžkým zraněním, další tři osoby byly zraněny lehce. Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bílovec, která odstranila uniklé provozní náplně pomocí sorbentu, vyčkala na příjezd dopravní Policie ČR a po dohodě s ní se vrátila na základnu.

        

V Kujavách shořel stoh slámy

Žhář zapálil 160 tun sena

Kujavy - Dlouhé hodiny bojovali ve středu 29. dubna hasiči s požárem slámy v Kujavách. Podle hasičů stoh zřejmě někdo úmyslně zapálil.

Od brzkých ranních hodin likvidují novojičínští hasiči požár uskladněné slámy v Kujavách.

 

Srážka dvou vozidel v Kujavách  

Na úterní ráno 16. června nebudou rádi vzpomínat řidiči dvou vozidel, která se střetla u obce Kujavy na Novojičínsku. Kromě hmotné škody došlo ke zranění dvou osob, z nichž jedna byla převezena záchrannou službou do nemocnice k dalšímu ošetření. Přivolaní hasiči provedli nezbytná protipožární opatření a zajistili úklid vozovky od uniklých provozních náplní havarovaných vozidel. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Bílovec a jednotka dobrovolných hasičů z Fulneku.