Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce a činnost SDH v roce 2009

Výroční valná hromada 10.1.
Dne 10.1.2009 se konala v naší hasičské budově,Výroční valná hromada SDH. Hladké Životice.
Na úvod této schůze starosta sboru požádal přítomné, k uctění památky minutou ticha,za našeho zesnulého člena p.Svatoslava Horuta.
Poté nás starosta seznámil s programem valné hromady a přivítal přítomné hosty, kteří se dostavily na tuto výroční schůzi. V prvé řadě našeho starostu obce p. Jaroslava Petrželu,dále zástupce složek v naší obci, za myslivecké sdružení p.Pavla Kopeckého, za spolek žen paní Žitníkovou a Mutinovou a člena našeho sousedního sboru s Kujav pana Olina Gebaura.
Byly navrženi tři členové, s pléna do návrhové komise.
Po tomto zahájení a přivítání hostů následovaly zprávy činnosti za rok 2008,  jako první přednesl správu o činnosti starosta SDH,ve které zhodnotil proběhlý rok. Také nás seznámil, ze stávající členskou základnou našeho zboru, ve kterém opustily naše řady dva členové Tomšů Radim a Tomšů Zbyněk.A přivítal nového člena Jirku Davida. Po něm následovala správa velitel SDH a JSDH a nakonec přednesla svojí správu o hospodaření s financemi pokladní našeho zboru.
Následovala správa revizní a kontrolní komise,kterou přednesl její předseda p.Žitník Radovan
Dalším bodem schůze byla volba delegátu našeho sboru na VVH okrsku Fulnek.Po zvolení čtyř členů sboru kteří se budou této schůze účastnit, přednesl starosta SDH a po něm velitel sboru plán činnosti na rok 2009.
Po přečtení těchto plánů na rok 2009 se přešlo k udělování ocenění a vyznamenání našich členů.
Vyznamenání členové:
Medaile a stužka za věrnost 10 let.
Mikunda Petr, Kopecký Pavel, Molek Michal, Molek Daniel, Žitník Radovan, Paprskář Radek.
Stužka za věrnost 20 let : Kopecká Marie
Stužka za věrnost 30 let : Fusek Jaroslav
Stužka za věrnost 40 let : Svobodová Antonie
Stužka za věrnost 50 let : Kopecký Bohuslav
ČU OSH : Gregor Věroslav, Mikundová Iveta, Schindler Petr, Šmeidler Jaroslav, Zahradník František.
Medaile za příkladnou práci : Hynčica Vojtěch ml.,Mikunda Petr, Molková Štěpánka, Paprskář Radek, Smejkal Jiří, Tomášek Milan.
Medaile za zásluhy : Jakubová Ludmila, Paprskářová Libuše, Pavlica Břetislav, Molková Jaroslava.
ČU KSH : Mikunda Josef, Molek Alois, Molek Josef.
Medaile sv. Floriana : Kopecký Jaromír
Titul zasloužilý hasič : Kopecký Stanislav.
Po tomto slavnostním předání ocenění, sme se dostaly k dalšímu bodu a tou byla diskuze. Do diskuze se zapojily hosté, kteří našemu sboru a všem přítomným přály mnoho úspěchů v nadcházejícím roce atd. a také členové sboru s některými připomínkami či návrhy týkající se, jak roku předešlého, tak k plánu činnosti na rok 2009.Po klidné diskusní chvilce bylo přečteno usnesení z této výroční valné hromady, které bylo přijato a jednohlasně odsouhlaseno.
Na závěr schůze si vzal slovo starosta SDH, který všem přítomným poblahopřál vše nej. do nadcházejícího roku 2009. a pozval všechny na malé pohoštění, kde se podávaly kuřecí stehýnka s bramborem, čepovaná desítka, kafčo, koláčky a i něco ostřejšího aby se udělala důstojná tečka za rokem 2008.

 

 

 

 

  

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

 

Členská schůze

Dne 31.Ledna v 18 hodin se konala členská schůze SDH. Kromě jiných věcí,bylo hlavním bodem programu schůze organizační a materiální zabezpečení hasičského plesu,který se uskuteční v Pátek 20. Února v místním obecním sále.Schůze probíhala v poklidném tempu,ale v některých organizačních věcech,týkajících se plesu sme se nemohli jednoznačně dohodnout ,proto se muselo přistoupit k hlasování.  

 

Hasičský ples

Dne 20.2.2009 se konal v místním sále Hasičský ples. Sbor dobrovolných hasičů,děkuje všem návštěvníkům této akce za hojnou účast a těší se na další hojné návštěvy akcí, které pořádá náš sbor. Poděkování patří také všem pořadatelům, za jejich obětavou práci při přípravě na ples a v jeho průběhu.

 

Obrazek   Obrazek   Obrazek

TOMBOLA 

 Sbor dobrovolných hasičů - jízdní kolo

Obecní úřad - fotoaparát, mobilní telefon, vysavač, kávovar, žehlička, setobox.
Myslivecké sdružení - osobní váha
p. Palacká J. - balíček s vodkou
p. Šindelář J. - koupelnová skříňka
Jatky H+H - balíček uzenin
Výrobna jednoty - aspiky, koláčky
p. Pavlica V. - kufr, aku. Vrtačka, košík
p. Chovanec R. - sele                                       
p. Šlechtitelé - travní směs 5x
p. Svoboda M. - proutěné košíky
p. Krkoška K. - 2q brambor
p. Ficbauer P. - balík uzenin 2x          
p. Kocmich P. - odšťavňovač
p. Holiš - Metaxa
p. Cupalová - plyšák
p.Raníková M. - pivní sklenice,pěna do koupele, závěsný box
p.Venglař - balík odkorů 2x
p.Jakešová - 30kg ovsa
p.Kukol M. - akušroubovák
p.Fusková L. - kuchyňské náčiní
p.Divín P. - zvlhčovač vzduchu, osobní váha, plyšáci
p.Mutina I. - kosmetický balíček 2x
p.Liška R. - kávovar
p.Divínová I. - auto kosmetika
p.Sklenská - účes v hodnotě 200 kč
Ředitelství silnic a dálnic ČR. - dárková kazeta (víno)
Stolařství p. Svoboda - fernet, víno
p.Kozár P. - DVD přehrávač
p.Tomšů P. - výrobky Danone
Z+G reklama - auto nabíječka
p. Síkora - šlehač, 2x poukaz automička
p. Šnajdr K. - CD přehrávač
p. Koláček - 2x proutěná metla, 50kg pšenice
p. Bechná T. - poukaz na masáže zad a šíje
p.Skýpala H.- hrábě
  
Poděkování za finanční příspěvek: Zahradnictví Bártek při zakoupení kytiček pro ženy.
 
Další neméně hodnotné ceny od členů SDH Hladké Životice :
 
Skleničky, čaje, ponožky, příbory, kávovar, kávové hrnky, žehlička na vlasy, Rychrovarná konvice, sendvičovač, mísa-varné sklo, kosmetický balíček, rýč, pečící pánev, 2x aviváž, kávová souprava, kávový hrnek, prací prášek, čajová konvička, mycí prostředek, svíčky, kalač, balíček koření, 0,5l Staro myslivecké, prací prášek,kosmetický balíček.
 
 
                                           Prodej losů u vstupného
 
Děkujeme všem sponzorům a členům za ceny do tomboly.
 
Také vás pozíváme do našeho hasičského baru, kde najdete vše potřebné, pro zlepšení vaší již skvělé nálady.
A kdo by dostal hlad,nebo jen chuť na něco dobrého, tak neváhejte a navštivte náš jídelní koutek.
Pro zaplnění vašich hladových žaludků, a nebo jenom něco malého na zub jsme připravily :
 
Vepřoví řízek-bramborový salát
Kuřecí stehno-brambor
Hovězí guláš-knedlík
Jednohubky
Zákusky
Koláčky

 

Večeře pro členky SDH k příležitosti MDŽ

Tak jako každoročně i letos uspořádal náš sbor pro své členky malou slavnostní večeři k příležitosti MDŽ. Tentokrát naše ženy navštívily fulneckou restauraci Amos, kde si každá podle své chuti objednali večeři a něco na zahnání žízně a vylepšení dobré nálady.

Obrazek  Obrazek

 

Účast praporu na oslavách HZS Nový Jičín

Dne 4.května 2009 se zúčastnil náš člen, jako praporečník s naším historickým praporem.Slavnostní přísahy nových členů HZS MSK u příležitosti oslav čtyřiceti let založení profesionálního hasičského zboru v Novém Jičíně. Po ceremoniálu byl prapor ponechán k prohlídce návštěvníku výstavy spojené s oslavami čtyřicátého výročí,v prostorách Žerotínského zámku v Novém Jičíně.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 Okrsková soutěž

Dne 23.5 se konala okrsková soutěž v požárním sportu, okrsku Fulnek v obci Vrchy. Soutěž začala v 9.00 hod. nástupem všech devíti zúčastněných družstev mužů a dvou družstev žen. Po nástupu následovala disciplína, běh na 100 m. s překážkami a po ní požární útok. Hladké životice se v bězích na 100 m. překážek umístily na 7 místě, v disciplíně požární útok na místě 4. s dosaženým časem 33,28 sec. Celkově se naše družstvo umístilo na 5 místě výsledkové tabulky. 

 Obrazek

 

 

 

 

 

Účast členů SDH na dětském Dnu

    Dne 13.6.2009 se uskutečnil v areálu základní školy a mateřské školky v Hladkých Životicích Den dětí. Na této akci se kromě jiných atrakcí a zajímavých her pro děti. Účastnily také členové zásahového družstva kteří dětem předvedli svojí výstroj a výzbroj,kterou používají při různých činnostech spojených s prací hasičů. Také jim připravili soutěže zaměřené na hasičskou činnost. Jako zestřiknutí terčů pomocí hadice a uzavíratelné „C” proudnice a jiných soutěží.

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

POHÁROVÁ SOUTĚŽ – Bernartice nad Odrou

V neděli 21.6.2009 se soutěžní družstvo,účastnilo pohárové soutěže v požárním útoku v Bernarticích nad Odrou. Bohužel požární útok se nezdařil chybou špatného rozvinutí útočných hadic a rozdělovače,a proto jsme se umístily na zadních příčkách výsledkové listiny.

 

POHÁROVÁ SOUTĚŽ – Stachovice

V Pátek 17.7.2009 se konal první ročník noční soutěže v požárním sportu ve Stachovicích. Soutěž začala po nástupu velitelů družstev v 22.00 hod. Soutěž probíhala bez jakéhokoliv osvětlení, povoleno bylo pouze světlo umístěné standartně na požárním stroji. Družstvo Hladkých Životic mělo pořadové číslo na startu devět a po skončení požárního útoku se s docíleným časem 26 sekund umístilo v druhé polovině konečné výsledné tabulky mužstev.

 

POHÁROVÁ SOUTĚŽ – Jerlochovice

V sobotu 22.8.2009 se konala pohárová soutěž hasičských družstev v Jerlochovicích u příležitosti 120 výročí založení tamního sboru dobrovolných hasičů. Naše družstvo mužů se zúčastnilo této soutěže a dokončilo požární útok časem 24,50 sec

 

 Taneční disko zábava

Dne 16.10.2009.se uskutečnila taneční disko zábava v místním obecním sále. Návštěvnost na této akci pořádané našim sborem byla průměrná. Přesto doufáme že zúčastnění návštěvníci se dobře bavily a těšíme a zároveň vás pozíváme na další    akce konané našim SDH. 

  POHÁROVÁ SOUTĚŽ – Lukavec  

V Sobotu 5.12.2009 se konala poslední pohárová soutěž v požárním sportu tohoto roku v Lukavci. Na této soutěži jde především o zakončení soutěžního roku,než o předvádění vrcholných výkonů družstev.Proto také některé družstva tuto soutěž pojali v duchu recese. Tento ročník byl rekordní co se týče počtu zúčastněných družstev 42 týmů     Obrazek